Wij ondersteunen en versterken ouders van kinderen met problemen bij leren en/of gedrag in opvoeding, onderwijs en zorg
Home / Kennisbank / Kennisbank: Onderwijs / Kennisbank: Onderwijs bij 18+ / Begeleid wonen voor studenten
Als je kind gaat studeren komt er veel op jou en je kind af. Vooral als je kind een eind verderop gaat studeren. Moet je kind dan op kamers? Kan hij of zij dat wel? Welke mogelijkheden zijn er?
Een paar tips:
Hulp bij het kiezen van een geschikte woonvorm: hier vind je tips en een checklist praktische vaardigheden.
JADOS biedt begeleiding aan (jong)volwassenen met een diagnose autisme, in de levensfases studie of werk. Dit doen ze via hun dochterorganisaties Stumass (hbo en wo studenten met autisme), Capito Wonen (mbo’ers met autisme) en IVA (werkenden en werkzoekenden met autisme). Vanaf 31 maart 2021 heten ze alle drie JADOS.
Van een aantal regio’s hebben we voorbeelden van begeleid wonen voor studenten met autisme Weet jij er meer? Geef het aan ons door en stuur een mail naar [email protected] ovv ‘begeleid wonen studenten’
Studenten met autisme in de stad Utrecht kunnen bij Lister Leidsche Rijn Oost terecht voor begeleiding bij het zelfstandig(er) wonen (op kamers) en studeren. Die begeleiding, Casa Confetti genoemd, is een samenwerking met Universiteit Utrecht.
De Grasboom verenigt diverse ouderinitiatieven om jongeren met autisme zelfstandig te kunnen laten wonen. Hun locaties zijn in de stad Utrecht, Amersfoort, Hilversum en enkele plaatsen in die omgeving.
Chiqcare in Soest biedt woonbegeleiding voor mensen die zelfstandig wonen (ook in Hollandsche Rading) en hebben ook autisme-specialisten.
In de regio Amersfoort is Futurum Begeleid Wonen actief voor jongvolwassenen met autisme.
LANDELIJK BUREAU BALANS
Kosterijland 7
3981 AJ Bunnik
Nederland
Kvk nummer: 404.80.851
RSIN nummer: 007446871
IBAN: NL76 INGB 0000 507708
Ma t/m do: van 10.00 – 13.00 uur
(030) 225 50 50
Overige vragen kunt u stellen via het Contactformulier
Adverteren
[email protected]
BalansAdvieslijn:
Contactformulier
Ledenadministratie:
Contactformulier
Volg ons
Deze website is gemaakt door Project Icarus!
Project Icarus is een uitdagende en leerzame plek voor jongvolwassenen met een beperking die zichzelf willen ontwikkelen op het gebied van computers en ICT.
Wil je ook je website laten maken door Project Icarus?